Stezka korunami stromů
STEZKA KORUNAMI STROMŮ LIPNO

První Stezka korunami stromů v České republice cca 20 minut autem od Penzionu Sen.

Stezka korunami stromů
STEZKA KORUNAMI STROMŮ LIPNO

První Stezka korunami stromů v České republice cca 20 minut autem od Penzionu Sen.

Stezka korunami stromů Lipno

První Stezka korunami stromů v České republice nabízí návštěvníkům jedinečnou kombinaci zážitků. Stezka je citlivě začleněna do krajiny v okolí Lipenského jezera a je unikátním doplněním Active park Lipno. Na stezce dlouhé 675 metrů naleznete kromě jedinečné vyhlídky ze 40 metrové věže i spoustu dobrodružných zážitků. To vše dělá ze stezky ideální cíl pro výlet aktivních návštěvníků, rodin a seniorů.

Stezka korunami stromů Lipno nabízí zcela novou dimenzi volnočasové aktivity počínaje neopakovatelnou procházkou korunami stromů, výhledem na krajinu šumavské přírody, jedinečný pohled na Lipenské jezero a Novohradské hory.

Každé úterý v červenci a srpnu lze navštívit Stezku korunami stromů kdykoliv od 9:30 až do 23:00 hodin. Prodloužená otevírací doba láká k romantické procházce. Noční návštěvu si zcela jistě užijí jak páry, tak i rodiny s dětmi. Děti mohou samozřejmě využívat všechny atrakce. Stezka je totiž v nočních hodinách osvětlena speciálními světly, která průběžně mění barvu, a tak umocňují jedinečnou atmosféru. Aby byl zážitek ještě silnější, jsou na tyto prodloužené prohlídky připraveny koncerty.

Vyhlídková věž

Stezka je zakončena 40 metrovou vyhlídkovou věží, která je opravdovým vrcholem stezky. Z věže se vám naskytne fantastický výhled na téměř celou část Lipenského jezera, okolí Šumavy a Novohradské hory. Devítihranná věž je unikátní svým vzhledem, a to nejen díky vzdušné architektonické formě, ale také bezbariérovostí, typem a metodou výstavby.

Tobogán a adrenalinová zastavení

V celkové délce 675 metrů můžete zažít zcela neobvyklé, ale bezpečné zážitky na 11 adrenalinových zastávkách, které jsou podél bezbariérové stezky vytvořeny. Vrcholným zážitkem je nejdelší suchý tobogán v České republice v celkové délce 52 metrů, který se vine středem věže. Od úrovně kmenů až nahoru do vrcholků stromů spatříte nesčetné životní formy. Mechovitý porost, hmyz, drobné živočichy a ptactvo lze pozorovat z jedinečné perspektivy.

Osvícená stezka

Zcela nevšední zážitek můžete mít během letních prázdnin na Stezce korunami stromů. Každou sobotu je prodloužená otevírací doba, a to až do půlnoci. Uvidíte neopakovatelný západ slunce, prožijete noční romantickou procházku v korunách stromů, kdy osvětlení zajišťují speciální světla, která dotváří atmosféru a během večera se mění až 16 milionů barev. Aby vzpomínky byly dokonalé, na „prodloužené prohlídky“ je připraven i hudební doprovod. Prodlouženou provozní dobu má i lanová dráha, která návštěvníky bezpečně dopraví na vrchol Kramolína.

Parkování u lanové dráhy

Stezka korunami stromů Lipno leží na vrcholu Kramolína v bezprostřední blízkosti Active Park Lipno. Přímo u nástupní stanice lanové dráhy je k dispozici bezplatné velkokapacitní parkoviště pro osobní automobily a autobusy. Parkoviště slouží pro návštěvníky, kteří chtějí využít dopravu ke Stezce korunami stromů Lipno lanovkou a pro handicapované.

Lanová dráha a autobus

Přepravu návštěvníků na Stezku korunami stromů Lipno zajišťuje moderní čtyřsedačková lanovka. Pro vozíčkáře a rodiny s dětmi v kočárku je k dispozici autobus, který návštěvníky doveze v pravidelných intervalech přímo ke Stezce korunami stromů Lipno.

Adresa:

Stezka korunami stromů Lipno
Lipno nad Vltavou 307
382 78 Lipno nad Vltavou

Telefon: +420 388 424 145
E-mail: info@stezkakorunamistromu.cz
Web: www.stezkakorunamistromu.cz

GPS: 48.6526853N, 14.2307700E

/ Rezervace

/ Najdete nás

Černá v Pošumaví 26
382 23 Černá v Pošumaví
 

GPS: 48.7382736N, 14.1117906E

/ Navštivte také