Moderní lyžařské středisko Lipno Kramolín je vzdáleno jen 15 minut autem a patří mezi nejkvalitnější česká lyžařská střediska pro rodiny s dětmi.

Ski areál Kramolín leží přímo nad obcí Lipno nad Vltavou, přičemž hlavní lanovka jezdí přes hřeben Slunečného vrchu a Kramolína k severním svahům, kde se nachází hlavní část areálu. Nadmořská výška sjezdových tratí je mezi 740 a 890 metry, což zaručuje ve ski areálu Lipno Kramolín velmi dobré sněhové podmínky. Lyžování v Kramolíně je jeden z nejlepších druhů zimní relaxace u nás!

Děti mohou naučit lyžovat v nejmodernějším lyžařském hřišti v ČR Fox parku, zdatnější se určitě zabaví jízdou ve skicrossu či zkouší měřený slalom. Ti nejmenší dovádějí v Bambini parku. Nad lyžařským uměním bdí maskot areálu lišák Fox a instruktoři z lyžařské školy Skischool Lipno na sjezdovce určené výhradně pro výuku.

Zajímavé slevy a výhody výhradně s Lipno.card ?

Skiareál Lipno je jediným lyžařským areálem v České republice, který nabízí své služby se zajímavými slevami pro držitele LIPNO.card, karty hosta destinace Lipensko.
Naše rodinné balíčky zahrnují i tuto slevovou kartu!

perfektně upravené, bezpečné a zasněžované sjezdovky
špičkově vybavená výuková hřiště s pojízdnými koberci - Foxpark kapitána Lipánka ZDARMA
Bezplatný skibus po Lipně nad Vltavou
Zdarma velkokapacitní parkoviště přímo u lanovky
tři čtyřsedačkové lanovky
skicrossové dráhy i snowpark
zážitkové lyžování spojené s ojedinělými atrakcemi - Z lyží do korun stromů, Z lyží do plavek, Z lyží do bruslí a Z lyží do Hopsária
Top lyžařská škola v České republice
Top půjčovna lyžařského vybavení Intersport Rent – jediná svého druhu v ČR
WiFi připojení zdarma - Foxpark kapitána Lipánka, pokladny Skiareálu Lipno, nástupní stanice lanové dráhy Jezerní a vrchol Kramolína - lyžařské náměstí
Ceník 2015 / 2016

Foxpark kapitána Lipánka

Je největším výukovým hřištěm, které patří zároveň ke špičce svého druhu v České republice. Kromě výuky se zde konají i různé soutěže pro děti. Mezi pravidelné akce patří sobotní aprés ski, novinkou letošní sezóny je nedělní vítání hostů. I letos jsme tento prostor u lanové dráhy Lipno Expres zvelebili. Přišli jsme s konceptem Foxpark plný zábavy.

Novinkou v České republice je umělé osvětlení Foxparku. Hřiště bude v provozu i při večerním lyžování od 18 do 20 hodin. Jeho část bude v tuto dobu vyčleněna pro sjíždění na bobech či sáňkách, a to při umělém osvětlení, což je další novinkou, kterou se nemůže chlubit jen tak někdo. Navíc u vstupu bude možné se občerstvit teplými nápoji, které zahřejí.

Příjemnou zprávu pro všechny lyžaře je, že toto špičkové výukové hřiště s pojízdnými koberci, lyžařským kolotočem, pohádkovým slalomem a dalším vybavením je ZDARMA. Neplatíte nic, přitom využíváte těch nejmodernějších služeb.

Proč je Foxpark kapitána Lipánka tak oblíbený?

Lyžaři mohou využívat tři pojízdné koberce pro maximální pohodlí při přepravě na svahu
Děti přímo milují pohádkové a zvířecí slalomové dráhy s podjezdy a tunely
Jsou tu k dispozici moderní výukové pomůcky pro děti
Naši instruktoři mají individuální a osobní přístup k dětem
Foxpark plný zábavy - zábavná odpoledne s hudbou plné her a soutěží o sladké ceny
Ti nejmenší mají v oblibě dětský kolotoč
Zábava je i s maskoty s kapitánem Lipánkem a lišákem Foxem

Novinky Skiareálu Lipno pro zimní sezónu 2015/2016

Více komfortu i bezpečí na nových sjezdovkách

Nová sjezdovka, více zábavy a výuka děti do čtyř let. Na to vše se můžete těšit v letošní sezóně v rodinném Skiareálu Lipno, pětihvězdičkovém lyžařském středisku, oceněném cenou Evropské komise Eden – Evropská excelentní destinace.

Počet km na lyžování se letos zvětší o dalších 1200m nové sjezdovky. Rodiny s dětmi si i letos budou užívat pohody a překrásného výhledu na Jezerní sjezdovce, dlouhé 1 400 metrů, dostatečně široké - 30 metrů a s výhledem na lipenské jezero. Vedle této sjezdovky povede sjezdovka Školní, určená pro všechny děti i dospělé z lyžařské školy Skischool Lipno. Jsou tak jediní v České republice s vlastní sjezdovkou dlouhou 1 250 metrů.

Bambini výuka - zábavné lyžování pro nejmenší

I ti nejmenší děti se budou moci učit lyžovat jako velcí kluci a holky. Lyžařská škola připravila zábavnou Bambini výuku pro děti do čtyř let. Chybět u toho nebude kromě výuky i dostatek zábavy a samozřejmě maskot lišák Fox.

Sjezdovka Školní

Instruktoři dali společně s lišákem Foxem hlavy dohormady a vymysleli pro vás "živou sjezdovku", na které vás výuka bude bavit ještě víc.

Animace s lišákem Foxem

I v letošní zimní sezóně si pro vás Fox připravil zábavné tématické dny. Každý den je připravený program pro jeho malé kamarády.

Těšit se dále můžete na:

Elektronický skipas, aneb lipenské e-lyžování

Skipas si můžete koupit přes internet. Výhodou je, že do Skiareálu Lipno přijedete a ihned můžete jít lyžovat. Nákup provedete pohodlně z domova. Stačí k tomu mít vlastní skipas s číslem, který si koupíte na pokladnách Skiareálu Lipno.

S Lipno.card ušetříte stovky korun

Pokud máte Lipno.card, neprohloupíte. V mimosezónně získáte slevu 20 procent na vícedenní lyžování a v hlavní sezóně to pak je 5 procent na vícedenní lyžování.

Slevy se v půjčovně Interposrt Rent sčítají

Je to tak. I letos sčítáme slevy v půjčovně Intersport Rent. Pokud si půjčíte lyžařský set, máte nárok na slevu 10 procent na skipas, s Lipno.card to však v hlavní sezóně bude 15 procent a v mimosezónně 30 procent na vícedenní lyžování.

Zážitkové lyžování

K oblíbenému propojení lyžování s dalšími aktivitami patří i Z lyží do Hopsária. Pohodu ve světě plném her a zábavy v trampolínách, prolézačkách a míčkových bazéncích budou jistě využívat hlavně děti. Pro ně lyžařská škola připravila celodenní program. Skiareál Lipno nyní nabízí Z lyží do korun stromů, Z lyží do bruslí, Z lyží do plavek a nyní Z lyží do Hopsária.

Slalom, aneb vyzkoušejte si být závodníkem

Každý den pro vás připravíme na sjezdovce veřejný slalom, který si všichni budou moci vyzkoušet a zjistit, jaké to je být závodníkem na lyžích.

WiFi ZDARMA

Zřídili jsme pro vás zdarma pokrytí internetem v areálu, abyste měli přístup k informacím on-line. Stačí se přihlásit na síť lipnobavi.cz. Tu na vašich mobilních zařízeních chytnete ve Fox parku, u pokladen Skiareálu Lipno, nástupní stanice Lanové dráhy Jezerní a nahoře na vrcholu Kramolína na tzv. Lyžařském náměstí, kde se sbíhají lanové dráhy Jezerní a Střecha.

Skicross a snowpark  Skicross a snowpark  Skicross a snowpark

««  « 1 2
/ POBYTOVÉ BALÍČKY

Přijeďte si užít krásnou rodinnou dovolenou
a vyberte si jeden z pobytových balíčků.

Podrobněji
/ TIPY NA VÝLET

Poznejte krásy lipenské přehrady a jejího okolí.
Nechte se inspirovat našimi tipy na výlet.

Podrobněji
/ WELLNESS & SPA

Odpočiňte si a relaxujte v luxusním wellness
prostředí. Součástí je vířivka, sauna a další.

Podrobněji
REZERVACE

Rezervace ubytování

info@penzionsen.eu
+420 723 357 564

+420 777 121 896

GPS: 48°44'17.785"N, 14°6'42.448"E

NAJDETE NÁS

Černá v Pošumaví 26,
382 26 Černá v Pošumaví