Lyžařský běžecký areál Schöneben

Rakousko je pro české lyžaře a běžkaře rájem

Rakousko není daleko, pro více jak polovinu republiky určitě blíž než do Tater. Můžeme tudíž jet na týden, na víken ale třeba jen na celý den. Na rozdíl od Francie, kde střediska přísně dodržují týdenní turnusy, není problém si koupit jen denní permanentku. A na běžky ji ani nepotřebujete.
Hory nabízejí všechno, co si na lyžích můžete přát. Pohodlné a pravidelně uravované sjezdovky a běžecké stopy pro naprosté začátečníky i ty, kteří se jen chtějí vozit na čerstvém vzduchu z kopce, výborně upravené prudké svahy pro sportovce, ledovce po celý rok, lyžování v terénu.
Mluví se tu sice německy ale v pohraničí se lze domluvit i pár českými nebo anglickými slovíčky.
Není problém ubytovat se na Lipně a dojíždět na běžky a za lyžováním každé ráno a večer se opět vrátit do rodných Čech
Každý rok do Rakouska jezdí lyžovat sedmdesáti tisíc Čechů. Pečliví Rakušané to mají spočítáno. No a Schöneben je speciálem pro běžky hned za "čárou". Každá běžkařská stopa je dvoustopá. Podél tras najdete restaurace, veřejné záchodky, odpočívadla, a informační tabule.

Rozlehlý běžkařský areál s celkem 70 km tratí, s vysokou sněhovou jistotou a pověstí nejlépe každodenně upravovaných stop na Šumavě, který se nachází v Rakousku v okolí Moldaublicku a Hochfichtu v nadmořské výšce kolem 1.000 m.n.m. Areál je z české strany dobře dostupný, bezplatné parkoviště se nachází pouze necelý kilometr za hraničním přechodem Zvonková-Schöneben. Pozor, vstup do stop je zpoplatněn částkou 2,50 EUR na osobu a den!

Neváhejte! 70 km denně upravovaných běžeckých tratí čeká!

Lyžařský běžecký areál Frymburk-Lipno

Příjemný běžkařský areál s celkem 43 km strojově rolbou a skútrem upravovaných pestrých lyžařských stop vedoucích částečně po zalesněném hřebenu mezi Frymburkem a Lipnem, čátečně po loukách a pastvinách nad Frymburkem v okolí Svatoniny Lhoty a částečně po zamrzlém a zasněženém lipenském jezeru. Stopy se upravují v nadmořské výšce 720 – 920 m.n.m.

Nástupní místa a doprovodné služby

Ideální nástupní místa jsou u fotbalového hřiště v Lipně nad Vltavou i ve Frymburku, dále přímo u půjčoven Lipno Centrum v Maríně Lipno a na parkovišti u Wellness Hotelu Frymburk. Přímo zde můžete zdarma zaparkovat a také využít služeb půjčovny Lipno Centrum, kde vám zapůjčí či prodají potřebný materiál a naservisují a namažou běžky. Žádný běžkař by určitě neměl minout nově otevřené občerstvení "U Richarda" na odlehlé romantické Svatonině Lhotě.

1 2 »  »»
/ POBYTOVÉ BALÍČKY

Přijeďte si užít krásnou rodinnou dovolenou
a vyberte si jeden z pobytových balíčků.

Podrobněji
/ TIPY NA VÝLET

Poznejte krásy lipenské přehrady a jejího okolí.
Nechte se inspirovat našimi tipy na výlet.

Podrobněji
/ WELLNESS & SPA

Odpočiňte si a relaxujte v luxusním wellness
prostředí. Součástí je vířivka, sauna a další.

Podrobněji
REZERVACE

Rezervace ubytování

info@penzionsen.eu
+420 723 357 564

+420 777 121 896

GPS: 48°44'17.785"N, 14°6'42.448"E

NAJDETE NÁS

Černá v Pošumaví 26,
382 26 Černá v Pošumaví