Jezerní cyklo a in-line stezka patří mezi nejkrásnější in-line stezky v České republice. 

Jezerní cyklo a in-line stezka patří mezi nejkrásnější in-line stezky v České republice. Stezka vede podél břehu Lipenské přehrady a tak si každý bruslař může užít nádherné výhledy na Lipno, malebné lipenské vesničky a okolní přírodu.
Bez problémů ji zvládnou i rodiny s dětmi či maminky s kočárky. Levobřežní část stezky je dokonce uměle osvětlena a umožňuje i večerní jízdu.

               

Jezerní cyklo a in-line stezka vede po levém břehu vodní nádrže Lipno z Frymburku do Lipna nad Vltavou, kde pokračuje až ke hrázi a dále po pravém břehu až do Přední Výtoně.

Jedním z nejvhodnějších nástupních míst je Lipno nad Vltavou, kde lze zdarma zaparkovat na velkém parkovišti u Chaty Lanovka. Zároveň si zde také můžete zapůjčit potřebné sportovní vybavení.

Jezerní stezka kopíruje břeh Lipna a má nenáročný, přesto pestrý profil – čekají vás zatáčky, krátká stoupání i krátké, bezpečné sjezdy. Cyklisté si mohou díky této stezce vychutnat dokonce 21 km dlouhý okruh kolem jezera. Stačí se nechat z Frymburku přepravit přívozem na druhý břeh jezera, do Frýdavy, a odtud dojet po silnici (cca 5 km) do Přední Výtoně, kde již začíná Jezerní stezka.

Večerní jízdy

Stezka vede po celé délce mimo silniční provoz a je určena pouze pro in-line bruslaře, cyklisty a pěší. Část trasy mezi Lipnem a Frymburkem je dokonce uměle osvětlená, takže se dá jezdit i večer.

Profil je sice pestrý, ale zároveň nenáročný, takže je ideální pro všechny kategorie bruslařů včetně začátečníků a dětí.

Nástup na stezku je možný na několika místech. U parkoviště ve Frymburku, v Lipně nad Vltavou (parkoviště Skiareálu Lipno) i na trase v místě zvaném Kobylnice.

Ve Frymburku pak trasa bruslaře zavede i podél malebného historického centra, které se rozprostírá na poloostrově. Je tu možné zajet přímo na náměstí. Dále se jede lesním úsekem okolo Vřesné, kde stezka končí.

Díky poloze uvnitř Národního parku Šumava a blízkosti Vojenského prostoru Boletice nabízí jízdu panenskou přírodou, s krásným jezerem a množstvím okouzlujících vyhlídek do krajiny s malebnými zákoutími. Nejnovější cyklotrasa lemuje vodní plochu Lipna od pláže v Horní Plané do Hor a a napojuje se na stávající stezku až do Nové Pece. Povrch je dokonale rovný a proto je využívána i pro in-line bruslení. Tato stezka je vhodná pro rodiny s dětmi.Vzdálenost Horní Planá –pláž- Hory 5 km.

Je zároveň místem nekonečných procházek.

Nová Pec - Stožec

Trasa vhodná pro děti i zkušené bruslaře
Rovinatý úsek vede krásnou přírodou kolem řeky Vltavy a Mrtvého luhu - I. zóny Národního parku Šumava. Trasa lemuje železniční trať.
Délka trasy: 16 km
Povrch: hladký, rovinka, železniční přejezdy


Horní Planá - Hůrka

Trasa vede z Horní Plané v klidném prostředí, odkud lze zhlédnout Lipenské jezero a pokračuje do Jenišova. Dále pokračujete křižovatkou přes hlavní silnici po příjemné rovince lesem do osady Karlovy Dvory. Zde čeká prudký sjezd kopce (je třeba dbát zvýšené opatrnosti, sjezd je v blízkosti hlavní silnice). Trasa je určena cyklistům a pěším turistům, není vhodná pro začátečníky.

Lipno - Frymburk - Vřesná

Trasa vede podél levého břehu Lipna mimo silniční provoz a je určena pro in-line bruslaře, cyklisty a pěší. Nabízí nádherné výhledy na jezero, houpačky, zatáčky, krátká stoupání a bezpečné malé sjezdy. Část trasy mezi Lipnem a Frymburkem je uměle osvětlená, tudíž je možné trasu absolvovat i ve večerních hodinách.
Délka trasy: 12 km, vhodná pro všechny

1 2 »  »»
/ POBYTOVÉ BALÍČKY

Přijeďte si užít krásnou rodinnou dovolenou
a vyberte si jeden z pobytových balíčků.

Podrobněji
/ TIPY NA VÝLET

Poznejte krásy lipenské přehrady a jejího okolí.
Nechte se inspirovat našimi tipy na výlet.

Podrobněji
/ WELLNESS & SPA

Odpočiňte si a relaxujte v luxusním wellness
prostředí. Součástí je vířivka, sauna a další.

Podrobněji
REZERVACE

Rezervace ubytování

info@penzionsen.eu
+420 723 357 564

+420 777 121 896

GPS: 48°44'17.785"N, 14°6'42.448"E

NAJDETE NÁS

Černá v Pošumaví 26,
382 26 Černá v Pošumaví