Skiareál Kramolín - rodinné lyžování na Lipně

Moderní lyžařské středisko Lipno Kramolín je vzdáleno jen 15 minut autem a patří mezi nejkvalitnější česká lyžařská střediska pro rodiny s dětmi.


Ski areál Kramolín leží přímo nad obcí Lipno nad Vltavou, přičemž hlavní lanovka jezdí přes hřeben Slunečného vrchu a Kramolína k severním svahům, kde se nachází hlavní část areálu. Nadmořská výška sjezdových tratí je mezi 740 a 890 metry, což zaručuje ve ski areálu Lipno Kramolín velmi dobré sněhové podmínky. Lyžování v Kramolíně je jeden z nejlepších druhů zimní relaxace u nás!

Foxpark kapitána Lipánka

Je největším výukovým hřištěm, které patří zároveň ke špičce svého druhu v České republice. Kromě výuky se zde konají i různé soutěže pro děti. Mezi pravidelné akce patří sobotní aprés ski, novinkou letošní sezóny je nedělní vítání hostů. I letos jsme tento prostor u lanové dráhy Lipno Expres zvelebili. Přišli jsme s konceptem Foxpark plný zábavy.

Novinkou v České republice je umělé osvětlení Foxparku. Hřiště bude v provozu i při večerním lyžování od 18 do 20 hodin. Jeho část bude v tuto dobu vyčleněna pro sjíždění na bobech či sáňkách, a to při umělém osvětlení, což je další novinkou, kterou se nemůže chlubit jen tak někdo. Navíc u vstupu bude možné se občerstvit teplými nápoji, které zahřejí.

Příjemnou zprávu pro všechny lyžaře je, že toto špičkové výukové hřiště s pojízdnými koberci, lyžařským kolotočem, pohádkovým slalomem a dalším vybavením je ZDARMA. Neplatíte nic, přitom využíváte těch nejmodernějších služeb.

Proč je Foxpark kapitána Lipánka tak oblíbený?

  • Lyžaři mohou využívat tři pojízdné koberce pro maximální pohodlí při přepravě na svahu
  • Děti přímo milují pohádkové a zvířecí slalomové dráhy s podjezdy a tunely
  • Jsou tu k dispozici moderní výukové pomůcky pro děti
  • Naši instruktoři mají individuální a osobní přístup k dětem
  • Foxpark plný zábavy - zábavná odpoledne s hudbou plné her a soutěží o sladké ceny
  • Ti nejmenší mají v oblibě dětský kolotoč
  • Zábava je i s maskoty s kapitánem Lipánkem a lišákem Foxem

Lyžařské školy pro děti

Nová sjezdovka, více zábavy a výuka děti do čtyř let. Na to vše se můžete těšit v letošní sezóně v rodinném Skiareálu Lipno, pětihvězdičkovém lyžařském středisku, oceněném cenou Evropské komise Eden – Evropská excelentní destinace.

Počet km na lyžování se letos zvětší o dalších 1200m nové sjezdovky. Rodiny s dětmi si i letos budou užívat pohody a překrásného výhledu na Jezerní sjezdovce, dlouhé 1 400 metrů, dostatečně široké - 30 metrů a s výhledem na lipenské jezero. Vedle této sjezdovky povede sjezdovka Školní, určená pro všechny děti i dospělé z lyžařské školy Skischool Lipno. Jsou tak jediní v České republice s vlastní sjezdovkou dlouhou 1 250 metrů.

Bambini výuka - zábavné lyžování pro nejmenší

I ti nejmenší děti se budou moci učit lyžovat jako velcí kluci a holky. Lyžařská škola připravila zábavnou Bambini výuku pro děti do čtyř let. Chybět u toho nebude kromě výuky i dostatek zábavy a samozřejmě maskot lišák Fox.

Sjezdovka Školní

Instruktoři dali společně s lišákem Foxem hlavy dohormady a vymysleli pro vás "živou sjezdovku", na které vás výuka bude bavit ještě víc.

Animace s lišákem Foxem

I v letošní zimní sezóně si pro vás Fox připravil zábavné tématické dny. Každý den je připravený program pro jeho malé kamarády.

Elektronický skipas, aneb lipenské e-lyžování

Skipas si můžete koupit přes internet. Výhodou je, že do Skiareálu Lipno přijedete a ihned můžete jít lyžovat. Nákup provedete pohodlně z domova. Stačí k tomu mít vlastní skipas s číslem, který si koupíte na pokladnách Skiareálu Lipno.

Pokud máte Lipno.card, neprohloupíte. V mimosezónně získáte slevu 20 procent na vícedenní lyžování a v hlavní sezóně to pak je 5 procent na vícedenní lyžování. Slevy se v půjčovně Interposrt Rent sčítají

Zážitkové lyžování

K oblíbenému propojení lyžování s dalšími aktivitami patří i z lyží do Hopsária. Pohodu ve světě plném her a zábavy v trampolínách, prolézačkách a míčkových bazéncích budou jistě využívat hlavně děti. Pro ně lyžařská škola připravila celodenní program. Skiareál Lipno nyní nabízí Z lyží do korun stromů, Z lyží do bruslí, Z lyží do plavek a nyní Z lyží do Hopsária.

Slalom, aneb vyzkoušejte si být závodníkem

Každý den pro vás připravíme na sjezdovce veřejný slalom, který si všichni budou moci vyzkoušet a zjistit, jaké to je být závodníkem na lyžích.

WiFi ZDARMA

Zřídili jsme pro vás zdarma pokrytí internetem v areálu, abyste měli přístup k informacím on-line. Stačí se přihlásit na síť lipnobavi.cz. Tu na vašich mobilních zařízeních chytnete ve Fox parku, u pokladen Skiareálu Lipno, nástupní stanice Lanové dráhy Jezerní a nahoře na vrcholu Kramolína na tzv. Lyžařském náměstí, kde se sbíhají lanové dráhy Jezerní a Střecha.

Skicross a snowpark  Skicross a snowpark  Skicross a snowpark

REZERVACE

Rezervace ubytování

info@penzionsen.eu
+420 723 357 564

+420 777 121 896

GPS: 48°44'17.785"N, 14°6'42.448"E

NAJDETE NÁS

Černá v Pošumaví 26,
382 26 Černá v Pošumaví