Cyklo a in-line stezky

Jezerní cyklo a in-line stezka patří mezi nejkrásnější in-line stezky v České republice.


Jezerní cyklo a in-line stezka patří mezi nejkrásnější in-line stezky v České republice. Stezka vede podél břehu Lipenské přehrady a tak si každý bruslař může užít nádherné výhledy na Lipno, malebné lipenské vesničky a okolní přírodu.

Bez problémů ji zvládnou i rodiny s dětmi či maminky s kočárky. Levobřežní část stezky je dokonce uměle osvětlena a umožňuje i večerní jízdu.

 • Délka trasy: 16 km
 • Typ trasy: trasa vhodná pro cyklisty a in-line bruslaře
 • Parkování: Lipno nad Vltavou, případně další místa na trase
 • Občerstvení: Lipno nad Vltavou, Frymburk
 • Začátek a konec trasy: Frymburk – Přední Výtoň              

Jezerní cyklo a in-line stezka vede po levém břehu vodní nádrže Lipno z Frymburku do Lipna nad Vltavou, kde pokračuje až ke hrázi a dále po pravém břehu až do Přední Výtoně.

Jedním z nejvhodnějších nástupních míst je Lipno nad Vltavou, kde lze zdarma zaparkovat na velkém parkovišti u Chaty Lanovka. Zároveň si zde také můžete zapůjčit potřebné sportovní vybavení.

Jezerní stezka kopíruje břeh Lipna a má nenáročný, přesto pestrý profil – čekají vás zatáčky, krátká stoupání i krátké, bezpečné sjezdy. Cyklisté si mohou díky této stezce vychutnat dokonce 21 km dlouhý okruh kolem jezera. Stačí se nechat z Frymburku přepravit přívozem na druhý břeh jezera, do Frýdavy, a odtud dojet po silnici (cca 5 km) do Přední Výtoně, kde již začíná Jezerní stezka.

Večerní jízdy

Stezka vede po celé délce mimo silniční provoz a je určena pouze pro in-line bruslaře, cyklisty a pěší. Část trasy mezi Lipnem a Frymburkem je dokonce uměle osvětlená, takže se dá jezdit i večer.

Profil je sice pestrý, ale zároveň nenáročný, takže je ideální pro všechny kategorie bruslařů včetně začátečníků a dětí.

Nástup na stezku je možný na několika místech. U parkoviště ve Frymburku, v Lipně nad Vltavou (parkoviště Skiareálu Lipno) i na trase v místě zvaném Kobylnice.

Ve Frymburku pak trasa bruslaře zavede i podél malebného historického centra, které se rozprostírá na poloostrově. Je tu možné zajet přímo na náměstí. Dále se jede lesním úsekem okolo Vřesné, kde stezka končí.

  Délka trasy: 12 km, vhodná pro všechny

  • Cyklotrasa Jezerní I.
  • Lipno – Frymburk – Frýdava – Přední Výtoň – Lipno
  • Cyklotrasa Jezerní II.
  • Lipno – Frymburk – Vřesná – Milná – Kovářov – Hrdoňov – Posudov – Frymburk – Lipno
  • Cyklotrasa Tomášská
  • Lipno – Lipno hráz – Přední Výtoň – Svatý Tomáš – U Korandy – Frýdava – Frymburk – Lipno
  • Nová cyklostezka- Horní Planá pláž – Hory- Bělá
  • Horní Planá se pyšní rozsáhlou sítí cyklo-stezek a je napojena na Šumavskou magistrálu.

  Díky poloze uvnitř Národního parku Šumava a blízkosti Vojenského prostoru Boletice nabízí jízdu panenskou přírodou, s krásným jezerem a množstvím okouzlujících vyhlídek do krajiny s malebnými zákoutími. Nejnovější cyklotrasa lemuje vodní plochu Lipna od pláže v Horní Plané do Hor a a napojuje se na stávající stezku až do Nové Pece. Povrch je dokonale rovný a proto je využívána i pro in-line bruslení. Tato stezka je vhodná pro rodiny s dětmi.Vzdálenost Horní Planá –pláž- Hory 5 km.

  Je zároveň místem nekonečných procházek.

  Nová Pec - Stožec

  Trasa vhodná pro děti i zkušené bruslaře
  Rovinatý úsek vede krásnou přírodou kolem řeky Vltavy a Mrtvého luhu - I. zóny Národního parku Šumava. Trasa lemuje železniční trať.
  Délka trasy: 16 km
  Povrch: hladký, rovinka, železniční přejezdy


  Horní Planá - Hůrka

  Trasa vede z Horní Plané v klidném prostředí, odkud lze zhlédnout Lipenské jezero a pokračuje do Jenišova. Dále pokračujete křižovatkou přes hlavní silnici po příjemné rovince lesem do osady Karlovy Dvory. Zde čeká prudký sjezd kopce (je třeba dbát zvýšené opatrnosti, sjezd je v blízkosti hlavní silnice). Trasa je určena cyklistům a pěším turistům, není vhodná pro začátečníky.

  • Délka trasy: 8 km
  • Povrch: část trasy hladký povrch, část trasy hrubší povrch - možné menší nerovnosti

  Lipno - Frymburk - Vřesná

  Trasa vede podél levého břehu Lipna mimo silniční provoz a je určena pro in-line bruslaře, cyklisty a pěší. Nabízí nádherné výhledy na jezero, houpačky, zatáčky, krátká stoupání a bezpečné malé sjezdy. Část trasy mezi Lipnem a Frymburkem je uměle osvětlená, tudíž je možné trasu absolvovat i ve večerních hodinách.

  REZERVACE

  Rezervace ubytování

  info@penzionsen.eu
  +420 723 357 564

  +420 777 121 896

  GPS: 48°44'17.785"N, 14°6'42.448"E

  NAJDETE NÁS

  Černá v Pošumaví 26,
  382 26 Černá v Pošumaví