Bruslení na jezeře Lipno

Na Lipně byla změřena nejdelší bruslařská dráha na světě


V únoru 2009 proběhlo za účasti rozhodčích z agentury Dobrý den a zástupců významných českých médií oficiální měření bruslařské dráhy, které bylo zároveň pokusem o stanovení českého rekordu. Po téměř hodinové jízdě na upravovacím stroji se číslo na měřícím kolečku zastavilo na délce 10 922 m. Tím byl stanoven český rekord a dokonce překonán oficiální světový rekord, který doposud držela bruslařská dráha v kanadské Ottawě.

Bruslení na jezeře

Bruslení na zamrzlé hladině jezera Lipno patří v poslední době k oblíbeným zimním aktivitám, která přitahuje tisíce návštěvníků z celé České republiky, ale i zahraničí. Jezero Lipno je naší největší vodní plochou a pravidelně zamrzá od prosince do března. Jakmile dosáhne led bezpečné tloušťky, je mezi obcemi Lipno nad Vltavou a Frymburk pravidelně upravována nejlepší bruslařská dráha v České republice, která měří téměř 11 km. Bruslařská dráha je doslova dálnice 6 – 8 m široká a vstup na ní je zdarma.

V blízkosti penzionu je půjčovna Lipno Centrum ve Frymburku.

Nabízí Vám nejširší sortiment zimního sportovního vybavení na Lipně, a to jen kousek od nástupu na bruslařskou dráhu na zamrzlém Lipně.

Půjčovna

V naší půjčovně si vedle sjezdových a běžeckých lyží, snowboardů a bruslí můžete také vypůjčit netradiční avšak velmi oblíbené ledoběžky, sněhoběžky, sněžnice či pásová kola K-trak.

Půjčovnu lyží Lipno Centrum (Frymburk) najdete vedle Wellnss Hotelu Frymburk hned na příjezdu do Frymburku od Černé v Pošumaví. V období provozu bruslařské dráhy máme také otevřeno přímo na nástupu na bruslařskou dráhu u frymburského přívozu pod kostelem.

V půjčovně lyží a bruslí Lipno Centrum můžete využít dalších služeb:

  • servis sjezdových lyží a snowboardů
  • mazací servis pro běžkaře
  • broušení bruslí
  • poradenství s výběrem běžeckých a turistických tras
  • prodej sportovního vybavení a oblečení.
  • Otevírací doba půjčovny lyží a bruslí Lipno Centrum – Frymburk: denně od 8:30 do 17:00 hod
REZERVACE

Rezervace ubytování

info@penzionsen.eu
+420 723 357 564

+420 777 121 896

GPS: 48°44'17.785"N, 14°6'42.448"E

NAJDETE NÁS

Černá v Pošumaví 26,
382 26 Černá v Pošumaví